Sprzęt geodezyjny - Drogomierze

W różnych sytuacjach niejednokrotnie pojawia sie konieczność zmierzenia odleglości pomiędzy dwoma punktami. W przypadku równych nawierzchni i prostych odcinków najwygodniej wykorzystać w tym celu drogomierz, znany równiez jako kólko pomiarowe. Urzadzenia tego typu sa bardzo proste w obsludze, a prawidlowo uzyte pozwalaja na uzyskanie dosc dokladnego wyniku. Uzywane sa najczesciej na placach budowy oraz podczas prac drogowych.

Kola pomiarowe to urzadzenia mechaniczne o lekkiej konstrukcji, które sa bardzo latwe w wykorzystaniu. Maja wbudowane liczniki, które ulatwiaja dokonanie odczytu podczas pomiaru dystansu. Nowoczesne urzadzenia tego typu zazwyczaj wykorzystuja liczniki cyfrowe, jednak te mechaniczne sprawuja sie równie dobrze. Warto upewnic sie, ze licznik dziala prawidlowo równiez wstecz, dzieki czemu skorygowanie pomiaru nie sprawi najmniejszego problemu. Zazwyczaj drogomierz jest tez wyposazony w hamulec, który pozwala wyeliminować niepozadane pomiary, np. podczas omijania obiektów.

Drogomierze w ofercie GEOIDA

Idealny drogomierz powinien byc solidny, ale jednoczesnie poreczny. Mozna kupic sprzet o mniejszych rozmiarach i wadze (z tworzywa) przeznaczony do czestych, prostych pomiarów, a takze model precyzyjny, który jest ciezszy, a przez to bardziej stabilny (wykonany np. z aluminium). W naszej ofercie znajdziesz róznego rodzaju instrumenty tego typu, które laczy wysoka jakosc i funkcjonalnosc. Proponujemy wylacznie kólka pomiarowe w swietnych cenach i bardzo dobrej jakosci, które posluza Ci przez dlugi czas, umozliwiajac wygodniejsza prace. Sprawdz!Strony internetowe