Sprzęt geodezyjny - Elektroniczne

Teodolit elektroniczny

Jednym z podstawowych instrumentów geodezyjnych jest teodolit. Teodolit to urządzenie niezbędne w pracy inżyniera oraz budowlańca. Służy do przeprowadzania pomiarów i wyznaczania kątów poziomych i pionowych. W praktyce teodolity wykorzystuje się przede wszystkim do wyznaczania pionowości, tyczenia linii prostych, wyznaczania kątów i ewentualnie spadków. Ich zaletą jest prosta obsługa i niezawodność działania, dzięki czemu prace pomiarowe można przeprowadzić nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach terenowych i atmosferycznych.

Wyróżniamy dwa rodzaje teodolitów:

Teodolit elektroniczny - wysoka sprawność i niezawodność pomiaru

Cechą która wyróżnia teodolit elektroniczny jest szybkość pracy oraz możliwość skorzystania z dodatkowych funkcji urządzenia. Odczyty kątów, poziomów oraz pionów od razu są wyświetlane, tuż po uzyskaniu wyniku. Dodatkowo operator może zmieniać jednostki pomiarowe według swojego uznania.

Teodolity elektroniczne to także nowoczesna technologia, która pozwala na jeszcze lepszy pomiar. Instrumenty oszczędzają czas operatora, jednocześnie zwiększając precyzję jego pracy. Dodatkowym atutem jest dostępność instrumentów w specjalistycznych obudowach. Wodoodporna i pyłoodporna obudowa zapewnia ochronę urządzenia umożliwiając pracę niezależnie od warunków atmosferycznych i technologicznych w miejscu przeprowadzania pomiaru.

Teodolit elektroniczny w korzystnej cenie

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom Klientów oferujemy szeroki wybór instrumentów geodezyjnych. Sklep Internetowy GEOIDA jest znany z dostarczania zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które pomagamy dobrać adekwatnie do faktycznych potrzeb operatora.

W asortymencie posiadamy teodolity - elektroniczne i optyczne - znanych i cenionych marek. Ich wybór to gwarancja precyzji pomiaru i trwałości urządzenia, które przy odpowiedniej konserwacji zachowuje parametry technologiczne przez bardzo długi czas użytkowania.

Wild
Theomat T1000

Theomat T1000
Cena NETTO: 1 900,00 zł
więcej

DE-5A

DE-5A
Cena NETTO: 2 700,00 zł
więcej


Strony internetowe