Sprzęt geodezyjny - Optyczne

Teodolit optyczny

Teodolit to podstawowy instrument geodezyjny. Urządzenie jest niezbędne w pracy nowoczesnego inżyniera oraz budowlańca. Służy do pomiarów i wyznaczania kątów poziomych i kątów pionowych, a także wyznaczania pionowości, tyczenia linii prostych i wyznaczania spadków.

Ze względu na zastosowany system odczytowy wyróżnia się:

Teodolit optyczny - budowa i działanie

Teodolit optyczny to instrument geodezyjny z wbudowanym optycznym systemem odczytowym. Urządzenie charakteryzuje się bardzo prostą budową i niezawodnością, co przekłada się na możliwość pracy w najbardziej niesprzyjających warunkach terenowych. Teodolit optyczny nie wymaga zasilania, w związku z czym może być użytkowany praktycznie w każdej sytuacji na placu budowy - zarówno na etapie wykonawczym, jak i w momencie kontrolowania zrealizowanych robót.

Teodolit optyczny składa się z:

  • spodarki,
  • limbusa,
  • alidady.

Urządzenie do prawidłowej pracy wymaga statywu. (W warunkach pracy w tunelach kopalnianych statyw jest często zastępowany poprzez system umożliwiający podwieszenie urządzenia do stropu). Warto pamiętać o tym, że statyw nie zawsze jest elementem zestawu. Jeśli zależy nam na pełnej kompatybilności teodolitu optycznego i statywu zachęcamy do zapoznania się z ofertą urządzeń w zestawach.

Oferta Sklepu GEOIDA - Teodolity optyczne

Odpowiadając na potrzeby i oczekiwania Klientów oferujemy szeroki wybór instrumentów geodezyjnych znanych i cenionych producentów. W asortymencie posiadamy teodolity optyczne dedykowane do pracy w różnych warunkach. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z wybranymi urządzeniami, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu z Działem Obsługi Klienta. Nasi pracownicy pomogą w wyborze urządzenia uwzględniając m.in. jego przeznaczenie, warunki pracy, w jakich będzie eksploatowane oraz ryzyka występujące w poszczególnych środowiskach.

W stałym asortymencie posiadamy również szereg innych instrumentów geodezyjnych, takich jak niwelatory rurowe czy tachimetry elektroniczne.

Zeiss
Theo 010B

Theo 010B
BRAK W MAGAZYNIE
teodolit optyczny
więcej

Zeiss
Theo 020B

Theo 020B
BRAK W MAGAZYNIE
Teodolity optyczny
więcej


Strony internetowe