Informacje o produkcie

Spectra Precision Focus 30

Kategoria: Tachimetry · Tachimetry elektroniczne • Producent: Spectra Precision

Podane kwoty nie zawierają podatku VAT w wysokości 23%.

Opis produktu

Tachimetr Spectra Geospatial® FOCUS® 35 ustanawia nowe standardy w zakresie technologii, wzornictwa i ergonomii obsługi sprzętu pomiarowego.
FOCUS® 35 zaprojektowany został w Jenie, w Niemczech, gdzie od wielu lat opracowywane są instrumenty geodezyjne, słynące z doskonałej optyki.
Urządzenie bazuje na technologii odpornych na zużycie przekładni z szybkim napędem silnika krokowego i jest jednym z najlżejszych tachimetrów tej klasy na rynku.
System pomiaru kąta bazuje na skanowaniu zakodowanych, szklanych kół i jest specjalnie skalibrowany, aby spełnić wysokie wymagania norm DIN i ISO.
Kąty odczytywane są za pomocą dwóch umieszczonych przeciwstawnie czujników. Eliminuje to błędy mimośrodowe i gwarantuje dokładniejszy wyznaczenie wartości.
Koło poziome i pionowe zaprojektowano w podobny sposób, zostały one także umieszczozne w specjalnych osłonach, chroniących je przed brudem i kurzem.
Oprogramowanie wykrywa w sposób inteligentny, czy użytkownik chce przesunąć lunetę szybko, czy powoli i precyzyjnie skierować na cel.
Czujnik pochylenia jest zamontowany dokładnie w osi pionowej, aby zminimalizować jego czułość na obrót instrumentu.
Dzięki w pełni automatycznemu określaniu błędów kolimacji poziomej i pionowej oraz wszelkich nachyleń i mimośrodowości,FOCUS® 35 sam koryguje pomiar kierunku.
Proces automatycznej kalibracji jednocześnie mierzy i przechowuje wszelkie poprawki wymagane do skompensowania ruchów podczas zmian ogniskowej.
Pozwala to na bardzo precyzyjne pomiary w jednym tylko położeniu.
Technologia StepDrive zapewnia szybki i solidny układ napędowy, umożliwiający bardzo precyzyjne ręczne celowanie i szybkie śledzenie.
Automatyczny system LockNGo, który wykrywa, mierzy i śledzi pasywne pryzmaty, oparty jest o najnowsze technologie i algorytmach przetwarzania obrazu, stosowane w aparatach fotograficznych.
Jednostka wyposażona została w duży, kolorowy wyświetlacz dotykowy 3,5 cala i systemem operacyjnym Windows® CE, a także optymalnie dostosowana do użytku z aplikacją Survey Pro.
W połączeniu z tą aplikacją, urządzenie skutecznie zaspokaja wszystkie potrzeby związane z pomiarami geodezyjnymi i budowlanymi.
Pomiar odległości wykorzystuje zasadę przesunięcia fazowego, zarówno do pryzmatów, jak i do naturalnych powierzchni.
Tachimetr nie wymaga wyłączenia przy zmianie baterii, gdyż posiada wbudowany akumulator podtrzymujący. Dzięki temu podczas tej czynności wszystkie aplikacje i ustawienia pozostają niezmienione.

 

W zestawie:

  •     1 x FOCUS® 35 Robotic 5 " z oprogramowaniem Survey Pro
  •     1 x Podwójna ładowarka do bateri +  zasilacz sieciowy
  •      2 x bateria do tachimetru FOCUS® 35
  •     1 x skrzynka transportowa FOCUS® 35
  •     1 x skrzynka transportowa do kontrolera Ranger 3 i osprzętu
  •     1 x kontroler polowy Ranger 3XR, z kamerą, radiomodemem 2,4 GHz, WWAN i oprogramowaniem Survey Pro Max
  •     1 x Zasilacz sieciowy do kontrolera Ranger 3
  •     1 x Pryzmat 360 stopni pasywny
  •     1 x Tyczka teleskopowa
  •     1 x Uchwyt do kontrolera

Galeria produktu

DokumentacjaStrony internetowe